Hastalığım Mesleki mi?

kaynak1 - Kaynak işlerinde çalışanlar!

Kaynak işlerinde çalışanlar!

Bu rahatsızlıklardan en az birini bile yaşıyorsan;
MUTLAKA, hekimine mesleğin ve yaptığın iş ile ilgili detaylı bilgi ver!

Kaynak işlerinde çalışanlar ve çevresinde bulunanlar; toz, kaynak gazı ve dumanı gibi hava kirleticilere ve kaynak esnasında ortaya çıkan zararlı ışınlara maruz kalırlar. Gürültü, elektrikle çalışma kaynaklı tehlikeler ve ergonomik kaynaklı stresler de bu işkolunda görülen mesleki rahatsızlıklardır.
Kaynak işlerinde çalışanların, çalışma esnasında koruyucu gözlük kullanmaları gerekir. Bu gözlük, gözlerin zarar görme olasılığını azaltır.
Gözlerde kızarıklık, boğazda yanma ve öksürük bu işte çalışanların sıklıkla yaşadıkları rahatsızlıklardır. Nefes almada daralma ve zorlanmanız var ise ya da yaşadığınız sıkıntılardan kaynaklı bronşit ve/veya astım tanısı konmuş ise mesleğinizden kaynaklanan bir hastalık sahibi olabilirsiniz.

Bu rahatsızlıkların mesleğinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, hekiminize mesleğinizi mutlaka belirtiniz.

kaynak2 - Kaynak işlerinde çalışanlar!

4290 gösterim

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK HASTALIKLARI NEDİR? Meslek hastalığı; işçinin çalıştığı veya yaptığı iş şartları nedeniyle ortaya çıkan geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal rahatsızlık halidir.