Hastalığım Mesleki mi?

titresimli3 - Kompresörle kırma ve delme işinde çalışanlar!

Kompresörle kırma ve delme işinde çalışanlar!

Bu rahatsızlıklardan en az birini bile yaşıyorsan;
MUTLAKA, hekimine mesleğin ve yaptığın iş ile ilgili detaylı bilgi ver!

Kompresörle kırma ve/veya delme işinde çalışanların genelde el bileği, dirsek ve omuzları zorlanır. El bileği, dirsek ve omuzda çalışmayı zorlaştıran ağrı yaşanıyor; el ve kollarda uyuşma, hareket zorluğu ve kramplar oluyorsa meslek hastalığı üzerinde yoğunlaşmak gerekir.
Sırt ve bel ağrıları, dirseklerde görülen hafif şişmeler bu işi yapan çalışanlar için bir meslek hastalığı habercisi olabilir.

Bu rahatsızlıkların mesleğinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için, hekiminize mesleğinizi mutlaka belirtiniz.

4356 gösterim

Bir yorum

  1. 2 ayrı devlet hastanenin ortopedi bölümünde muayene oldum . Sinoviyal yani diz ekleminde sıvı kaybı teşhisi kondu . Kadrolu devlet işcisiyim. Boya , çatı tamiri , fayans , kırım , kazma , cam , vsvs çalışmaktayım inşaat deyince aklınıza ne geliyorsa artık. Doktorların bana yere çökme merdiven çıkma ağır kaldırma gibi tavsiyelerinden sonra hocam bu durumu raporlandırsanız sözüne karşılık ” bu inşaatte çalışan herkeste görülebilir ” sözünden sonra odadan çıkmak zorunda kaldım bi kaç kutu hap ve kremle birlikte Sorum şu benim bu rahatsızlığım meslek hastalığımıdır . Meslek hastalıkları hastanesinde muayene olup bunun meslek hastalığı olmadığı tespit edilirse işveren bana ne gibi bir yaptırım uygulayabilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MESLEK HASTALIKLARI NEDİR? Meslek hastalığı; işçinin çalıştığı veya yaptığı iş şartları nedeniyle ortaya çıkan geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal rahatsızlık halidir.